Yukarı Çık

Çalışanlarımız -Abm Hukuk Bürosu

Avukat Atila Büyükmurat

1943, Gaziantep' de doğdu. 1961' de İzmir Askeri Hava Lisesi' nden mezun olduktan sonra yine İzmir'de Hava Harp okuluna girerek, 1964'te İstihkâm Subayı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri' ne katıldı. Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri illerinde komutanlıklar yaptı. İstanbul' da görevini sürdürürken İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ni dışarıdan takip ederek 1974 Yılında iyi derece ile mezun oldu.

Kariyeri boyunca, liderlik eğitimleri, İngilizce lisan okulu, Napoli'de Halkla İlişkiler seminerleri gibi mesleki eğitimler aldı.

1978'de hukukçu ve ikinci dilinin İngilizce olması sebebiyle TSK Genel Kurmay Bşk.lığınca basın ve halkla ilişkiler personeli olarak Ankara'ya Genel Karargâh'a, atandı. Yârı hukuki olan bu görevde iki yıl çalıştı. 1980' de açılan müfettişlik sınavını birincilikle kazanarak Askeri iş müfettişi olarak 9 yıl boyunca Milli Savunma Bakanlığı' nda görev yaptı. Bakanlığın Türk-İş sendikası ile yaptığı toplu iş sözleşmeleri toplantılarına başkanlık yaptı. Albay rütbesi ile emekli olarak en az subaylık kadar onurlu olan avukatlık mesleğine geçti.

Avukat Atila Büyükmurat, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin bir üyesidir. Bir süre onur kurulu başkanlığı da yapmıştır. Ayrıca Gaziantep Kültür Derneği' nde yönetim kurulu üyesi olarak derneğin bünyesinde organik görevlerde yer almaktadır.

1974 yılında “Yaman eserdi Meşelik yelleri” ve ”Bunaltıcı Yıllar”, 1975’te “Kara Yazı” romanlarını yazan Atila Büyükmurat’ın bu eserleri çeşitli gazetelerde ve Akyar yayınevince de romanlar olarak yayınlandı. 2004Te yazdığı “Balalı Durak Çavuş” tiyatro eseri ise, Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezinde halka sunulduğu gibi, Hava Harp Okulu dahil, bir çok okul ve sanat akademilerinde kendi bünyelerinde sahnelenmiştir.

Avukat Atila Büyükmurat bu başarısı ile bir anda kendini BASAD (Bakırköy Sanatçılar Derneği) bünyesinde bulmuştur. Halen bu güzide derneğin disiplin kurul başkanıdır.

Avukat Atila Büyükmurat çeşitli mahkemelerde uzman bilirkişilikler de yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.